portfolio - en to it_IT translation catalogue (62 entries)

en: Settings
it_IT: Impostazioni

en: Short description
it_IT: Descrizione Breve

en: A short description which you'd like to be displayed on your portfolio page
it_IT: Una breve descrizione che desideri appaia nella tua pagina del portfolio

en: Date of completion
it_IT: Data di completamento

en: The date when the task was completed
it_IT: Data in cui il file e completato

en: A link to the site
it_IT: Un Link al sito

en: Date of completion:
it_IT: Data di completamento:

en: Short description:
it_IT: Descrizione Breve:

en: Description:
it_IT: Descrizione:

en: More screenshots:
it_IT: Altre immagini:

en: Technologies:
it_IT: Tecnologie:

en: Update images for portfolio
it_IT: Aggiorna le informazioni del portfolio

en: Update images
it_IT: Aggiorna immagini

en: Image size name
it_IT: Nome dimensione

en: Width (in px)
it_IT: Largh. (in px)

en: Height (in px)
it_IT: Alt.(in px)

en: Display additional fields
it_IT: Mostra i campi addizionali

en: Short Description
it_IT: Descrizione Breve:

en: Description
it_IT: Descrizione

en: Executor
it_IT: Esecutore

en: Technologies
it_IT: Tecnologie

en: Executor Profile
it_IT: Profilo dell&#39;esecutore

en: Save Changes
it_IT: Salva le modifiche

en: Add New
it_IT: Aggiungi nuovo

en: Add New Portfolio
it_IT: Aggiungi nuovo Portfolio

en: Edit
it_IT: Modifica

en: Edit Portfolio
it_IT: Modifica Portfolio

en: New Portfolio
it_IT: Nuovo Portfolio

en: View Portfolio
it_IT: Vedi Portfolio

en: Search Portfolio
it_IT: Cerca Portfolio

en: No portfolio found
it_IT: Nessun Portfolio trovato

en: No portfolio found in Trash
it_IT: Nessun Portfolio nel cestino

en: Parent Portfolio
it_IT: Portfolio genitore

en: Executor Profiles
it_IT: Profili degli esecutori

en: Search Executor Profiles
it_IT: Cerca profili esecutore

en: Popular Executor Profiles
it_IT: Profilo esecutore pi&ugrave; usati

en: All Executor Profiles
it_IT: Tutti i profili esecutore

en: Parent Executor Profile
it_IT: Profilo esecutore genitore

en: Parent Executor Profile:
it_IT: Profilo esecutore genitore:

en: Edit Executor Profile
it_IT: Modifica Profilo esecutore

en: Update Executor Profile
it_IT: Aggiorna Profilo esecutore

en: Add New Executor Profile
it_IT: Nuovo Profilo esecutore

en: Separate Executor Profiles with commas
it_IT: Separa i profili esecutore con virgole

en: Add or remove Executor Profile
it_IT: Aggiungi o rimuovi Profilo esecutore

en: Technology
it_IT: Tecnologia

en: Search Technologies
it_IT: Cerca Tecnoligie

en: Popular Technologies
it_IT: Tecnologie pi&ugrave; usate

en: All Technologies
it_IT: Tutte le tecnologie

en: Parent Technology
it_IT: Tecnologia genitore

en: Parent Technology:
it_IT: Tecnologia genitore:

en: Edit Technology
it_IT: Modifica Tecnologia

en: Update Technology
it_IT: AggiornaTecnologia

en: Add New Technology
it_IT: Nuova Tecnologia

en: New Technology Name
it_IT: Nuovo nome di Tecnologia

en: Separate Technologies with commas
it_IT: Separa le tecnologie con virgole

en: Add or remove Technology
it_IT: Aggiungi o rimuovi tecnologie

en: Title
it_IT: Titolo

en: Portfolio Info
it_IT: Info Portfolio

en: Read more
it_IT: Leggi...

en: View all posts in %s
it_IT: Vedi tutti i post in %s

en: Error.
it_IT: Errore.

en: Support
it_IT: Supporto
