Quotes Collection 1.3 - en to be translation catalogue (50 entries)

en: Next quote
be: Наступная цытата

en: Loading...
be: секундочку...

en: Error getting quote
be: Памылка стварэння цытаты

en: Random Quote
be: Выпадковая цытата

en: Title
be: Загаловак

en: Show author?
be: Паказваць аўтара?

en: Show source?
be: Паказваць крыніцу?

en: Ajax refresh feature
be: Уключыць абнаўленне Ajax

en: Tags filter
be: Фільтр па пазнаках

en: Comma separated
be: праз коску

en: Character limit
be: Абмежаваць кол-у знакаў да

en: Click here
be: Перайсці

en: to manage your collection of quotes
be:  да кіравання цытатамі

en: Nothing added to the database.
be: Нічога не дададзена

en: Database table not found
be: Табліца не знойдзена

en: There was an error in the MySQL query
be: Памылка ў запыце MySQL

en: Quote added
be: Цытата дададзена

en: Quote not updated.
be: Цытата не абноўлена

en: Changes saved
be: Змены захаваны

en: Quote deleted
be: Цытата выдалена

en: The quote cannot be deleted
be: Цытату не выдаліць

en: Add Quote
be: Дадаць цытату

en: Save changes
be: Захаваць

en: Back
be: Назад

en: The quote
be: Цытата

en: Author
be: Аўтар

en: Source
be: Крыніца

en: Tags
be: Пазнакі

en: Visible?
be: Бачная?

en: optional
be: допольнительно

en: comma separated
be: праз коску

en: Nothing done!
be: Нічога не зроблена

en: Visibility status of selected quotes set to '%s'
be: Бачнасць абраных цытат зменена на '%s'

en: Quote(s) deleted
be: Цытата(-ы) выдалена

en: Edit quote
be: Кіраваць

en: Delete
be: Выдаліць

en: Make visible
be: Паказаць

en: Make invisible
be: Схаваць

en: Edit
be: Кіраваць

en: Are you sure you want to delete this quote?
be: Вы ўпэўнены, што жадаеце выдаліць гэту цытату?

en: Currently, you have %d quote. | Currently, you have %d quotes.
be[0]: У вас %d цытата.
be[1]: У вас %d цытат.

en: Add new quote
be: Дадаць новую цытату

en: Sort by:
be: Сартаваць:

en: Quote
be: Цытата

en: Date added
be: Дата дададзена

en: Date updated
be: Дата зменена

en: Visibility
be: Бачнасць

en: Go
be: Так

en: Action
be: Дзеянні

en: No quotes in the database
be: Няма цытат у базе
