Quotes Collection v2.0 beta - en to he translation catalogue (102 entries)

en: Loading...
he: טוען...

en: Error getting quote
he: שגיאה בטעינת הציטוט

en: Go to the first page
he: עבור לעמוד הראשון

en: Go to the previous page
he: עבור לעמוד הקודם

en: Go to the next page
he: עבור לעמוד הבא

en: Go to the last page
he: עבור לעמוד האחרון

en: Goto page:
he: עבור לעמוד מספר:

en: Quote added
he: הציטוט נוסף

en: Changes saved
he: השינויים נשמרו

en: Quote deleted
he: הציטוט נמחק

en: Author
he: כותב

en: Source
he: מקור

en: Tags
he: תגיות

en: Public?
he: ציבורי?

en: optional
he: אופציונלי

en: comma separated
he: מופרד בפסיקים

en: Edit
he: ערוך

en: Delete
he: מחק

en: Make public
he: הפוך לציבורי

en: Keep private
he: השאר כפרטי

en: Quote
he: ציטוט

en: Random Quote
he: ציטוט אקראי

en: none
he: ריק

en: Title
he: כותרת

en: Show author?
he: הצג כותב

en: Show source?
he: הצג מקור

en: Advanced options
he: אפשרויות מתקדמות

en: Random refresh
he: עדכון רנדומלי

en: Unchecking this will rotate quotes in the order added, latest first.
he: סימון אפשרות זו יגרום לציטוטים להופיע לפי סדר ההוספה מהאחרון לראשון.

en: Auto refresh
he: עדכון תצוגה אוטומטי

en: Tags filter
he: מסנן תגיות

en: Comma separated
he: מופרד בפסיקים

en: Character limit
he: מספר תווים מקסימלי

en: Private
he: פרטי

en: Public
he: ציבורי

en: ID
he: מזהה

en: Date
he: תאריך

[ctx: heading]
en: Add New Quote
he: הוסף ציטוט חדש

[ctx: submenu item text]
en: Add New
he: הוסף חדש

[ctx: heading]
en: Import Quotes
he: ייבוא ציטוטים

[ctx: submenu item text]
en: Import
he: ייבוא

[ctx: heading]
en: Export Quotes
he: ייצוא ציטוטים

[ctx: submenu item text]
en: Export
he: ייצוא

[ctx: heading]
en: Quotes Collection Options
he: הגדרות לאוסף הציטוטים

[ctx: submenu item text]
en: Options
he: הגדרות

[ctx: submenu item text]
en: All Quotes
he: כל הציטוטים

[ctx: submit button text]
en: Save Changes
he: שמירת שינויים

[ctx: submenu item text]
en: Edit Quote
he: עריכת ציטוט

[ctx: list meta, above the quotes list table in the main admin page]
en: All Quotes
he: כל הציטוטים

[ctx: list meta, above the quotes list table in the main admin page]
en: Public
he: ציבורי

[ctx: list meta, above the quotes list table in the main admin page]
en: Private
he: פרטי

[ctx: list meta, above the quotes list table in the main admin page]
en: Search results for "%s"
he: תוצאות חיפוש עבור  "%s"

en: Search
he: חיפוש

en: Browse and choose a <abbr title="JavaScript Object Notation">JSON</abbr> (.json) file to upload, then click the 'Import' button.
he: לחץ על הכפתור ובחר קובץ <abbr title="JavaScript Object Notation">JSON</abbr> (.json) להעלאה. לאחר מכן לחץ כפתור ה'ייבוא'.

en: Choose a file to upload:
he: בחר קובץ להעלאה:

[ctx: submit button text]
en: Import
he: ייבוא

en: When you click the button below, a <abbr title="JavaScript Object Notation">JSON</abbr> file with the entire collection of quotes will be created, that you can save to your computer.
he: לאחר הלחיצה על הכפתור, קובץ ה <abbr title="JavaScript Object Notation">JSON</abbr> ייווצר. לאחר מכן תוכל להוריד את הקובץ למחשב שלך.

[ctx: submit button text]
en: Export
he: ייצוא

en: Refresh link text
he: רענן טקסט קישור

en: Maximum number of iterations for auto-refresh
he: מספר איטרציות מקסימלי לריענון אוטומטי

en: Dynamically fetch the first random quote in widget?
he: להציג ציטוט רנדומלי בוידג'ט הציטוטים?

en: Check this if your site is cached and the 'random quote' widget always shows a particular quote as the initial quote.
he: סמן תיבה זו אם האתר משתמש במנגנון קאשינג והוידג'ט תמיד מציג את אותו ציטוט.

[ctx: submit button text]
en: Update Options
he: עדכן הגדרות

en: All Quotes
he: כל הציטוטים

[ctx: submit button text]
en: Add Quote
he: הוספת ציטוט

en: The quote field cannot be blank. Fill up the quote field and try again.
he: חובה למלא את שדה הציטוט. מלא את השדה ונסה שנית.

en: Error adding quote
he: שגיאה בהוספת ציטוט

en: Error updating quote
he: שגיאה בעדכון ציטוט

en: Error deleting quote
he: שגיאה במחיקת ציטוט

en: No item selected
he: לא נבחרו פריטים

en: One quote deleted | %d quotes deleted
he[0]: ציטוט אחד נמחק
he[1]: %d ציטוטים נמחקו

en: Error deleting quotes
he: שגיאה במחיקת ציטוטים

en: Quote made public | %d quotes made public
he[0]: הציטוט הוגדר כציבורי
he[1]: %d ציטוטים הוגדרו כציבוריים

en: Error. Privacy status not changed.
he: שגיאה. הגדרות הפרטיות לא שונו.

en: Quote kept private | %d quotes kept private
he[0]: הציטוט הוגדר כפרטי
he[1]: %d ציטוטים הוגדרו כפרטיים

en: Please choose a file to upload before you hit the 'Import' button
he: נא לבחור קובץ להעלאה לפני שלוחצים על כפתור ה'ייבוא'

en: Invalid file format
he: פורמט הקובץ שגוי

en: The file you uploaded is too big. Import failed.
he: הקובץ שניסית להעלות גדול מדי. הייבוא נכשל.

en: The file uploaded was empty
he: הקובץ שהעלית ריק מתוכן

en: Error in JSON file
he: שגיאה בקובץ ה JSON

en: Import failed. Please try again.
he: הייבוא נכשל. נסה שנית.

en: No quotes imported
he: לא יובאו ציטוטים כלשהם

en: One quote imported | %d quotes imported
he[0]: ציטוט אחד יובא
he[1]: %d ציטוטים יובאו

en: Nothing to export
he: אין מה לייצא

en: No change in values. Options not updated.
he: לא נעשו שינויים כלשהם בהגדרות. ההגדרות לא עודכנו.

en: Options updated
he: ההגדרות עודכנו

en: Options not updated
he: ההגדרות לא עודכנו

en: Maximum items
he: מקסימום פריטים

[ctx: confirmation dialog title]
en: Delete?
he: האם למחוק?

[ctx: confirmation dialog text for deleting a single quote]
en: Are you sure you want to delete this quote?
he: האם אתה בטוח שברצונך למחוק ציטוט זה?

[ctx: confirmation dialog text for deleting multiple quotes]
en: Are you sure you want to delete these quotes?
he: האם אתה בטוח שברצונך למחוק ציטוטים אלה?

[ctx: confirmation dialog button text]
en: Yes
he: כן

[ctx: confirmation dialog button text]
en: No
he: לא

[ctx: widget name]
en: Random Quote
he: ציטוט רנדומלי

[ctx: widget description]
en: Random quote from your quotes collection
he: ציטוט רנדומלי מאוסף הציטוטים שלך

en: Refresh feature
he: רענן תכונה זו

en: every %s sec
he: כל %s שניות

en: Next quote &raquo;
he: ציטוט הבא &laquo;

note: translators: plugin header field 'Name'
en: Quotes Collection
he: אוסף ציטוטים

note: translators: plugin header field 'Description'
en: Quotes Collection plugin with Ajax powered Random Quote sidebar widget helps you collect and display your favourite quotes in your WordPress blog/website.
he: תוסף אוסף הציטוטים הכולל הצגת ציטוט רנדומלי באג'קס מאפשר לך לאסוף ולהציג את הציטוטים האהובים עליך באתר הוורדפרס שלך.

note: translators: plugin header field 'Author'
en: Srini G
he: סריני ג. - תורגם על ידי טיילור ויג'יי

note: translators: plugin header field 'Version'
en: 2.0 beta
he: גירסה 2.0 בטא
