Quotes Collection 1.1.2 - en to sv_SE translation catalogue (99 entries)

[ctx: widget name]
en: Random Quote
sv_SE: Slumpat citat

[ctx: widget description]
en: Random quote from your quotes collection
sv_SE: Slumpat citat från din citatsammling

en: Random Quote
sv_SE: Slumpat citat

en: Title
sv_SE: Titel

en: Show author?
sv_SE: Visa författare?

en: Show source?
sv_SE: Visa källa?

en: Refresh feature
sv_SE: Uppdatera funktion

en: Advanced options
sv_SE: Avancerade inställningar

en: Random refresh
sv_SE: Slumpad uppdatering

en: Unchecking this will rotate quotes in the order added, latest first.
sv_SE: Bocka ur här och citaten roteras i den ordning dom är inlagda, äldst först.

en: Auto refresh
sv_SE: Auto-uppdatering

en: every %s sec
sv_SE: var %s sek

en: Tags filter
sv_SE: Etikett-filter

en: Comma separated
sv_SE: Kommaseparerad

en: Character limit
sv_SE: Tecken-begränsning

en: none
sv_SE: inga

en: Loading...
sv_SE: Laddar...

en: Error getting quote
sv_SE: Fel vid citathämtning

en: Next quote &raquo;
sv_SE: Nästa citat &raquo;

[ctx: heading]
en: Add New Quote
sv_SE: Lägg till nytt citat

[ctx: submenu item text]
en: Add New
sv_SE: Lägg till nytt

[ctx: heading]
en: Import Quotes
sv_SE: Importera citat

[ctx: submenu item text]
en: Import
sv_SE: Importera

[ctx: heading]
en: Export Quotes
sv_SE: Exportera citat

[ctx: submenu item text]
en: Export
sv_SE: Exportera

[ctx: heading]
en: Quotes Collection Options
sv_SE: Citatsammling - inställningar

[ctx: submenu item text]
en: Options
sv_SE: Inställningar

[ctx: submenu item text]
en: All Quotes
sv_SE: Alla citat

[ctx: submit button text]
en: Save Changes
sv_SE: Spara ändringar

[ctx: submenu item text]
en: Edit Quote
sv_SE: Redigera citat

[ctx: list meta, above the quotes list table in the main admin page]
en: All Quotes
sv_SE: Alla citat

[ctx: list meta, above the quotes list table in the main admin page]
en: Public
sv_SE: Offentliga

[ctx: list meta, above the quotes list table in the main admin page]
en: Private
sv_SE: Privata

[ctx: list meta, above the quotes list table in the main admin page]
en: Search results for "%s"
sv_SE: Sökresultat för "%s"

en: Search
sv_SE: Sök

en: Browse and choose a <abbr title="JavaScript Object Notation">JSON</abbr> (.json) file to upload, then click the 'Import' button.
sv_SE: Bläddra och välj en <abbr title="JavaScript Object Notation">JSON</abbr> (.json) fil att ladda upp, klicka sen 'import'-knappen.

en: Choose a file to upload:
sv_SE: Välj en fil att ladda upp:

[ctx: submit button text]
en: Import
sv_SE: Importera

en: When you click the button below, a <abbr title="JavaScript Object Notation">JSON</abbr> file with the entire collection of quotes will be created, that you can save to your computer.
sv_SE: När du klickar på knappen nedan, kommer en <abbr title="JavaScript Object Notation">JSON</abbr> fil med hela sammlingen av citat att skapas, som du kan spara på din dator.

[ctx: submit button text]
en: Export
sv_SE: Exportera

en: Refresh link text
sv_SE: Uppdatera länk-text

en: Maximum number of iterations for auto-refresh
sv_SE: Max antal upprepningar för auto-uppdatering

en: Dynamically fetch the first random quote in widget?
sv_SE: Dynamiskt hämta första slumpade citatet i widgeten?

en: Check this if your site is cached and the 'random quote' widget always shows a particular quote as the initial quote.
sv_SE: Välj detta ifall din sida är cachad och "slumpat citat"-widgeten alltid visar samma citat som första citat.

[ctx: submit button text]
en: Update Options
sv_SE: Uppdatera inställningar

en: All Quotes
sv_SE: Alla citat

[ctx: submit button text]
en: Add Quote
sv_SE: Lägg till citat

en: Quote
sv_SE: Citat

en: Author
sv_SE: Författare

en: Source
sv_SE: Källa

en: Tags
sv_SE: Etiketter

en: Public?
sv_SE: Offentlig?

en: optional
sv_SE: valfritt

en: comma separated
sv_SE: kommaseparerad

en: The quote field cannot be blank. Fill up the quote field and try again.
sv_SE: Citat-fältet kan inte vara tomt. Fyll i fältet och försök igen.

en: Quote added
sv_SE: Citat tillagt

en: Error adding quote
sv_SE: Problem att lägga till citat

en: Changes saved
sv_SE: Uppdateringar sparade

en: Error updating quote
sv_SE: Problem att uppdatera citat

en: Quote deleted
sv_SE: Citat borttaget

en: Error deleting quote
sv_SE: Problem att ta bort citat

en: No item selected
sv_SE: Inget val gjort

en: One quote deleted | %d quotes deleted
sv_SE[0]: Ett citat borttaget
sv_SE[1]: %d citat borttagna

en: Error deleting quotes
sv_SE: Problem att ta bort citat

en: Quote made public | %d quotes made public
sv_SE[0]: Citat publicerat
sv_SE[1]: %d citat publicerade

en: Error. Privacy status not changed.
sv_SE: Fel. Integritetsinställningarna har inte uppdaterats.

en: Quote kept private | %d quotes kept private
sv_SE[0]: Citat fortsatt privat
sv_SE[1]: %d citat fortsatt privata

en: Please choose a file to upload before you hit the 'Import' button
sv_SE: Välj en fil att ladda upp innan du klickar 'import'-knappen

en: Invalid file format
sv_SE: Ogiltigt filformat

en: The file you uploaded is too big. Import failed.
sv_SE: Filen du laddade är för stor. Importen avbröts.

en: The file uploaded was empty
sv_SE: Filen som laddades upp var tom

en: Error in JSON file
sv_SE: Fel i JSON-filen

en: Import failed. Please try again.
sv_SE: Importen gick snett. Försök igen.

en: No quotes imported
sv_SE: Inga citat importerade

en: One quote imported | %d quotes imported
sv_SE[0]: Ett citat importerat
sv_SE[1]: %d citat importerade

en: Nothing to export
sv_SE: Inget att exportera

en: No change in values. Options not updated.
sv_SE: Ingen förändring av värden. Inställningarna uppdaterades inte.

en: Options updated
sv_SE: Inställningarna uppdaterade

en: Options not updated
sv_SE: Inställningarna uppdaterades inte

en: Maximum items
sv_SE: Max antal

[ctx: confirmation dialog title]
en: Delete?
sv_SE: Ta bort?

[ctx: confirmation dialog text for deleting a single quote]
en: Are you sure you want to delete this quote?
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort detta citat?

[ctx: confirmation dialog text for deleting multiple quotes]
en: Are you sure you want to delete these quotes?
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort dessa citat?

[ctx: confirmation dialog button text]
en: Yes
sv_SE: Ja

[ctx: confirmation dialog button text]
en: No
sv_SE: Nej

en: Go to the first page
sv_SE: Gå till förstasidan

en: Go to the previous page
sv_SE: Gå till föregående sida

en: Go to the next page
sv_SE: Gå till nästa sida

en: Go to the last page
sv_SE: Gå till sista sidan

en: Goto page:
sv_SE: Gå till sida:

en: Edit
sv_SE: Ändra

en: Delete
sv_SE: Ta bort

[ctx: date and time format]
en: Y/m/d h:i:s A
sv_SE: Y-m-d h:i:s A

[ctx: date format]
en: Y/m/d
sv_SE: Y-m-d

en: Private
sv_SE: Privat

en: Public
sv_SE: Offentlig

en: Date
sv_SE: Datum

en: Make public
sv_SE: Publicera

en: Keep private
sv_SE: Låt vara privat
